Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

BricksDirect, gizliliğinize çok önem verir. Bu nedenle, yalnızca hizmetlerimiz (iyileştirilmesi) için ihtiyaç duyduğumuz verileri işliyoruz ve sizin hakkınızda ve hizmetlerimizi dikkatle kullanımınız hakkında topladığımız bilgileri işliyoruz. Verilerinizi asla ticari amaçlarla üçüncü şahıslara vermeyiz.

Bu gizlilik politikası, web sitesinin ve BricksDirect tarafından sağlanan hizmetlerin kullanımı için geçerlidir. Bu hüküm ve koşulların geçerlilik tarihi 25 Mayıs 2018'dir ve yeni bir sürümün yayınlanmasıyla önceki tüm sürümlerin geçerliliği sona erecektir. Bu gizlilik politikası, tarafımızdan sizin hakkınızda hangi bilgilerin toplandığını, bu bilgilerin ne için ve kiminle ve varsa bu bilgilerin üçüncü şahıslarla hangi koşullarda paylaşılabileceğini açıklamaktadır. Ayrıca verilerinizi nasıl sakladığımızı ve verilerinizi kötüye kullanıma karşı nasıl koruduğumuzu ve bize sağladığınız kişisel verilerle ilgili olarak hangi haklara sahip olduğunuzu da açıklıyoruz.

Gizlilik politikamız hakkında herhangi bir sorunuz varsa, gizlilikle ilgili konular için irtibat kişimizle iletişime geçebilirsiniz, iletişim bilgilerini gizlilik politikamızın sonunda bulacaksınız.

Veri işleme üzerinde

Verilerinizi nasıl işlediğimizi, nerede sakladığımızı (veya sakladığımızı), hangi güvenlik tekniklerini kullandığımızı ve verilere kimler için erişilebildiğini aşağıda okuyabilirsiniz.

Web mağazası yazılımı

Prestashop

Web mağazamız Prestashop'un yazılımı ile geliştirilmiştir. Hizmetlerimiz için bize sunduğunuz kişisel veriler bu tarafla paylaşılacaktır. Prestashop, bize (teknik) destek sağlamak için verilerinize erişebilir, verilerinizi asla başka bir amaç için kullanmazlar. Prestashop, kendileriyle yaptığımız anlaşmaya göre uygun güvenlik önlemlerini almakla yükümlüdür. Bu güvenlik önlemleri, SSL şifreleme uygulamasından ve güçlü bir parola politikasından oluşur. Prestashop, yazılımı kullanımınızla ilgili teknik bilgi toplamak için çerezler kullanır, hiçbir kişisel veri toplanmaz ve / veya saklanmaz. Prestashop, hizmeti daha da iyileştirmek için toplanan verileri kendi şirketler grubunda paylaşma hakkını saklı tutar.

Web barındırma

Site alanı

Siteground'dan web barındırma ve e-posta hizmetleri satın alıyoruz. Siteground kişisel verileri bizim adımıza işler ve verilerinizi kendi amaçları için kullanmaz. Ancak, hizmetlerin kullanımıyla ilgili meta veriler toplayabilir. Bunlar kişisel veriler değildir. Siteground, kişisel verilerinizin kaybolmasını ve yetkisiz kullanımını önlemek için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri almıştır. Site alanı, gizlilik sözleşmesi uyarınca gizliliği korumakla yükümlüdür.

E-posta ve posta listeleri

Hotmail

Normal iş e-posta trafiğimiz için Hotmail hizmetlerini kullanıyoruz. Bu taraf, sizin ve verilerimizin kötüye kullanımını, kaybını ve bozulmasını mümkün olduğunca önlemek için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri almıştır. Hotmail'in gelen kutumuza erişimi yok ve tüm e-posta trafiğimizi gizli tutuyoruz.

Ödeme işleyiciler

Mollie

Web mağazamızdaki ödemelerin işlenmesi (bir kısmı) için Mollie platformunu kullanıyoruz. Mollie adınızı, adresinizi ve ikamet yerinizi ve banka hesabı veya kredi kartı numaranız gibi ödeme bilgilerinizi işler. Mollie, kişisel verilerinizi korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri almıştır. Mollie, hizmetlerini daha da iyileştirmek için verilerinizi kullanma ve bu bağlamda verileri üçüncü şahıslarla paylaşma (anonim) hakkını saklı tutar. Kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin yukarıdaki garantilerin tümü, Mollie'nin hizmetlerinin üçüncü şahıslarla çalıştıkları kısımları için de geçerlidir. Mollie, verilerinizi yasaların izin verdiğinden daha uzun süre saklamaz.

PayPal

Web mağazamızdaki ödemelerin (bir kısmının) işlenmesi için PayPal platformunu kullanıyoruz. PayPal adınızı, adresinizi ve ikamet yerinizi ve banka hesabınız veya kredi kartı numaranız gibi ödeme bilgilerinizi işler. PayPal, kişisel verilerinizi korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri almıştır. PayPal, hizmetlerini daha da iyileştirmek için verilerinizi kullanma ve bu sürecin bir parçası olarak verileri üçüncü şahıslarla paylaşma (anonim) hakkını saklı tutar. Kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin yukarıdaki önlemlerin tümü, PayPal'ın hizmetlerinin üçüncü şahısları dahil ettikleri bileşenleri için de geçerlidir. PayPal, verilerinizi yasaların izin verdiğinden daha uzun süre saklamaz.

Klarna

Web mağazamızdaki ödemeleri işlemek (bir kısmını) için Klarna platformunu kullanıyoruz. Klarna adınızı, adresinizi ve ikamet yerinizi ve banka hesabınız veya kredi kartı numaranız gibi ödeme bilgilerinizi işler. Klarna, kişisel verilerinizi korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri almıştır. Klarna, hizmetlerini daha da iyileştirmek için verilerinizi kullanma ve bu sürecin bir parçası olarak verileri üçüncü şahıslarla paylaşma (anonimleştirilmiş) hakkını saklı tutar. Kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin yukarıdaki garantilerin tümü, üçüncü şahısları dahil ettikleri Klarna hizmetlerinin bileşenleri için de geçerlidir. Klarna, verilerinizi yasaların izin verdiğinden daha uzun süre saklamayacaktır.

Stripe

Web mağazamızdaki ödemeleri işlemek (bir kısmını) için Stripe platformunu kullanıyoruz. Stripe adınızı, adresinizi ve ikamet yerinizi ve banka hesabı veya kredi kartı numaranız gibi ödeme bilgilerinizi işler. Stripe, kişisel verilerinizi korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri almıştır. Stripe, hizmetlerini daha da iyileştirmek için verilerinizi kullanma ve bu bağlamda verileri üçüncü şahıslarla paylaşma (anonim) hakkını saklı tutar. Kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin yukarıdaki garantilerin tümü, Stripe hizmetlerinin üçüncü şahısları dahil ettikleri bileşenleri için de geçerlidir. Stripe, verilerinizi yasaların izin verdiğinden daha uzun süre saklamaz.

Değerlendirmeler

Kiyoh

Kiyoh platformu aracılığıyla yorum topluyoruz. Kiyoh aracılığıyla bir değerlendirme bırakırsanız, adınızı, ikamet yerinizi ve e-posta adresinizi sağlamanız gerekir. Kiyoh, incelemeyi siparişinize bağlayabilmemiz için bu bilgileri bizimle paylaşacaktır. Kiyoh ayrıca adınızı ve ikamet ettiğiniz yeri kendi web sitesinde yayınlar. Bazı durumlarda Kiyoh, incelemenizin açıklamasını sağlamak için sizinle iletişime geçebilir. Sizi bir inceleme göndermeye davet etmemiz durumunda, adınızı ve e-posta adresinizi Kiyoh ile paylaşacağız. Bu bilgileri yalnızca sizi bir inceleme göndermeye davet etmek amacıyla kullanacaklar. Kiyoh, kişisel verilerinizi korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri almıştır. Kiyoh, Kiyoh'a izin verdiğimiz hizmetleri sağlamak amacıyla üçüncü şahıslarla ilişki kurma hakkını saklı tutar. Kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin yukarıdaki garantilerin tümü, Kiyoh'un hizmetlerinin üçüncü şahıslarla etkileşime girdiği kısımları için de geçerlidir. Kiyoh, incelemeyi platformda yayınladığınız sürece kişisel verilerinizi saklayacaktır. Kiyoh bir Veri Koruma Görevlisi atadı; bu görevlinin iletişim bilgilerini Kiyoh'un web sitesinde bulacaksınız.

Sevkiyat ve lojistik

DPD

Bizimle bir sipariş verirseniz, paketinizin size teslim edilmesini sağlamak bizim işimizdir. Teslimatları gerçekleştirmek için DPD hizmetlerini kullanıyoruz. Bu nedenle adınızı, adresinizi ve ikamet ettiğiniz yeri DPD ile paylaşmamız gerekmektedir. DPD, bu ayrıntıları yalnızca sözleşmeyi yürütmek amacıyla kullanır. DPD'nin alt yüklenicilerle iş birliği yapması durumunda, DPD, ayrıntılarınızı bu taraflara da sunacaktır.

FedEx

Bizimle bir sipariş verirseniz, paketinizin size teslim edilmesini sağlamak bizim işimizdir. Teslimatları yapmak için FedEx hizmetlerini kullanıyoruz. Adınızı, adresinizi ve ikamet yeri bilgilerinizi FedEx ile paylaşmamız gerekmektedir. FedEx, bu verileri yalnızca sözleşmenin yürütülmesi için kullanır. FedEx'in alt yüklenicilerle iletişime geçmesi durumunda DPD, verilerinizi bu tarafların kullanımına da sunacaktır.

Faturalama ve muhasebe

SnelStart

SnelStart hizmetlerini yönetimimiz ve defter tutma işlemlerimiz için kullanıyoruz. Adınızı, adresinizi ve ikamet yerinizin ayrıntılarını ve siparişinizle ilgili ayrıntıları paylaşıyoruz. Bu detaylar satış faturalarının yönetimi için kullanılır. Yönetimimiz ve muhasebemiz için SnelStart hizmetlerini kullanıyoruz. Adınızı, adresinizi ve ilçe bilgilerinizi ve siparişinizle ilgili detayları paylaşıyoruz. Bu detaylar satış faturalarının yönetimi için kullanılacaktır. Kişisel verileriniz korumalı bir şekilde gönderilecek ve saklanacaktır. SnelStart, gizlilikle yükümlüdür ve verilerinizi gizli tutacaktır. SnelStart, kişisel verilerinizi yukarıda açıklanan amaçlar dışında kullanmayacaktır.

Harici satış kanalları

Bol.com

Ürünlerimizi (bazılarını) Bol.com platformu üzerinden satıyoruz. Bu platform üzerinden sipariş verirseniz Bol.com siparişinizi ve kişisel verilerinizi bizimle paylaşır. Bu bilgileri siparişinizi işlemek için kullanırız. Verilerinizi gizli tutuyoruz ve verilerinizi kaybolmaya ve yetkisiz kullanıma karşı korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri aldık.

Amazon

Ürünlerimizi (bir kısmını) Amazon platformu üzerinden satıyoruz. Bu platform üzerinden bir sipariş verirseniz, Amazon siparişinizi ve kişisel verilerinizi bizimle paylaşır. Bu bilgileri siparişinizi işlemek için kullanırız. Verilerinizi gizli tutuyoruz ve verilerinizi kaybolmaya ve yetkisiz kullanıma karşı korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri aldık.

Blokker

Makalelerimizi (bir kısmını) Blokker platformu üzerinden satıyoruz. Bu platform üzerinden sipariş verirseniz, Blokker siparişinizi ve kişisel bilgilerinizi bizimle paylaşır. Bu bilgileri siparişinizi işlemek için kullanırız. Verilerinizi gizli tutuyoruz ve verilerinizi kaybolmaya ve yetkisiz kullanıma karşı korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri aldık.

Cdon

Ürünlerimizi (bir kısmını) Cdon platformu üzerinden satıyoruz. Bu platform üzerinden sipariş verirseniz, Cdon siparişinizi ve kişisel bilgilerinizi bizimle paylaşır. Bu bilgileri siparişinizi işlemek için kullanırız. Verilerinizi gizli tutuyoruz ve verilerinizi kaybolmaya ve yetkisiz kullanıma karşı korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri aldık.

Fnac

Ürünlerimizin (bir kısmını) Fnac platformu üzerinden satıyoruz. Bu platform üzerinden sipariş verirseniz, Fnac siparişinizi ve kişisel verilerinizi bizimle paylaşır. Bu bilgileri siparişinizi işlemek için kullanırız. Verilerinizi gizli tutuyoruz ve verilerinizi kaybolmaya ve yetkisiz kullanıma karşı korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri aldık.

Cdiscount

Ürünlerimizi (bir kısmını) Cdiscount platformu üzerinden satıyoruz. Bu platform üzerinden bir sipariş verirseniz, Cdiscount siparişinizi ve kişisel verilerinizi bizimle paylaşır. Bu bilgileri siparişinizi işlemek için kullanırız. Verilerinizi gizli tutuyoruz ve verilerinizi kaybolmaya ve yetkisiz kullanıma karşı korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri aldık.

Kleertjes.com

Ürünlerimizin bir kısmını Kleertjes.com platformu üzerinden satıyoruz. Bu platform üzerinden sipariş verirseniz Kleertjes.com siparişinizi ve kişisel bilgilerinizi bizimle paylaşır. Bu bilgileri siparişinizi işlemek için kullanırız. Verilerinizi gizli tutuyoruz ve verilerinizi kaybolmaya ve yetkisiz kullanıma karşı korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri aldık.

Fruugo

Ürünlerimizi (bir kısmını) Fruugo platformu üzerinden satıyoruz. Bu platform üzerinden bir sipariş verirseniz, Fruugo siparişinizi ve kişisel verilerinizi bizimle paylaşır. Bu bilgileri siparişinizi işlemek için kullanırız. Verilerinizi gizli tutuyoruz ve verilerinizi kaybolmaya ve yetkisiz kullanıma karşı korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri aldık.

BrickLink

Ürünlerimizi (bir kısmını) BrickLink platformu üzerinden satıyoruz. Bu platform üzerinden bir sipariş verirseniz, BrickLink siparişinizi ve kişisel verilerinizi bizimle paylaşır. Bu bilgileri siparişinizi işlemek için kullanırız. Verilerinizi gizli tutuyoruz ve verilerinizi kaybolmaya ve yetkisiz kullanıma karşı korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri aldık.

BrickOwl

Ürünlerimizi (bazılarını) BrickOwl platformu üzerinden satıyoruz. Bu platform üzerinden sipariş verirseniz BrickOwl, siparişinizi ve kişisel bilgilerinizi bizimle paylaşır. Bu bilgileri siparişinizi işlemek için kullanırız. Verilerinizi gizli tutuyoruz ve verilerinizi kaybolmaya ve yetkisiz kullanıma karşı korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri aldık.

Veri işlemenin amacı

İşlemenin genel amacı

Verilerinizi yalnızca hizmetlerimizi sağlamak amacıyla kullanırız. Bu, işlemenin amacının her zaman doğrudan verdiğiniz siparişle ilgili olduğu anlamına gelir. Verilerinizi (hedefli) pazarlama amaçları için kullanmıyoruz. Bizimle veri paylaşırsanız ve bu verileri sizinle iletişim kurmak için kullanırsak - talebiniz dışında - daha sonraki bir zamanda, bunu yapmak için sizden açık izninizi isteyeceğiz. Verileriniz, muhasebe ve diğer idari yükümlülüklere uyma dışında üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır. Bu üçüncü tarafların tümü, kendileriyle aramızdaki anlaşmaya veya bir yemin veya yasal zorunluluğa dayanarak gizlilikle yükümlüdür.

Otomatik olarak toplanan veriler

Web sitemiz tarafından otomatik olarak toplanan veriler, hizmetimizi daha da iyileştirmek amacıyla işlenir. Bu veriler (ör. IP adresiniz, web tarayıcınız ve işletim sisteminiz) kişisel veri oluşturmaz.

Vergi ve cezai soruşturmada işbirliği

Bazı durumlarda, BricksDirect, devlet vergileri veya cezai soruşturmalarla bağlantılı olarak verilerinizi paylaşmaya yönelik yasal bir zorunluluk temelinde tutulabilir. Böyle bir durumda verilerinizi paylaşmak zorunda kalıyoruz, ancak yasanın bize sunduğu imkanlar dahilinde buna karşı çıkacağız.

Güvenlik dönemleri

Müşterimiz olduğunuz sürece verilerinizi saklarız. Bu, hizmetlerimizi artık kullanmak istemediğinizi belirtene kadar müşteri profilinizi koruyacağımız anlamına gelir. Bunu bize bildirirseniz, bunu da bir unutma talebi olarak kabul edeceğiz. Yürürlükteki idari yükümlülükler uyarınca, (kişisel) verilerinizi içeren faturaları saklamamız gerekmektedir, bu nedenle bu verileri ilgili dönem devam ettiği sürece saklayacağız. Ancak çalışanlar artık müşteri profilinize ve siparişiniz sonucunda oluşturduğumuz belgelere erişemiyor.

Haklarınız

Mevcut İngilizce ve Avrupa mevzuatı uyarınca, veri sahibi olarak tarafımızdan veya bizim adımıza işlenen kişisel verilerle ilgili belirli haklara sahipsiniz. Aşağıda bunların hangi haklar olduğunu ve bu hakları nasıl kullanabileceğinizi açıklıyoruz. Prensip olarak, kötüye kullanımı önlemek için, verilerinizin kopyalarını ve kopyalarını yalnızca önceden bildiğimiz e-posta adresinize göndereceğiz. Verileri farklı bir e-posta adresinde veya örneğin posta yoluyla almak isterseniz, kendinizi tanıtmanızı isteyeceğiz. İşlenmiş taleplerin kaydını tutarız; Unutulan bir talep durumunda, verileri anonim olarak saklarız. Tüm veri beyanları ve kopyaları, sistemlerimizde kullandığımız makine tarafından okunabilir veri formatında size gönderilecektir. Kişisel verilerinizi yanlış bir şekilde kullandığımızdan şüpheleniyorsanız, Kişisel Veri Otoritesine herhangi bir zamanda şikayette bulunma hakkına sahipsiniz.

Hukuk

İşlediğimiz veya işlediğimiz ve şahsınızla ilgili olan veya size kadar izlenebilecek verileri her zaman görüntüleme hakkına sahipsiniz. Gizlilikle ilgili konular için irtibat kişimize bu konuda talepte bulunabilirsiniz. Ardından 30 gün içinde talebinize bir yanıt alacaksınız. İsteğiniz kabul edilirse, tarafımızdan bilinen e-posta adresinde, bu verileri sakladığımız kategoriyi belirterek, bu verileri tutan işlemcilere genel bir bakış içeren tüm verilerin bir kopyasını size göndereceğiz.

Düzeltme hakkı

İşlediğimiz (veya işlediğimiz) ve şahsınızla ilgili olan veya size kadar izlenebilecek verilere her zaman sahip olma hakkına sahipsiniz. Gizlilikle ilgili konular için irtibat kişimize bu konuda talepte bulunabilirsiniz. Ardından 30 gün içinde talebinize bir yanıt alacaksınız. İsteğiniz kabul edilirse, size verilerin kayıtlı e-posta adresinde ayarlandığına dair bir onay göndereceğiz.

İşlemeyi sınırlandırma hakkı

Kişinizle ilgili olarak işlediğimiz (veya işlediğimiz) veya size kadar izlenebilecek verileri her zaman sınırlandırma hakkına sahipsiniz. Gizlilikle ilgili konular için irtibat kişimize bu konuda talepte bulunabilirsiniz. Ardından 30 gün içinde talebinize bir yanıt alacaksınız. İsteğiniz kabul edilirse, kayıtlarımızda bulunan e-posta adresine, kısıtlamayı kaldırana kadar verilerin artık işlenmeyeceğine dair bir onay göndereceğiz.

Aktarılabilirlik hakkı

İşlediğimiz veya işlediğimiz ve kendi kişinizle ilgili olan veya başka bir tarafça işlendiğinize kadar izlenebilecek verilere her zaman sahip olma hakkına sahipsiniz. Gizlilikle ilgili konular için irtibat kişimize bu konuda talepte bulunabilirsiniz. Ardından 30 gün içinde talebinize bir yanıt alacaksınız. Talebiniz kabul edilirse, sizinle ilgili işlediğimiz veya talimatlarımıza göre diğer işlemciler veya üçüncü şahıslar tarafından işlenen tüm verilerin kopyalarını veya kopyalarını bizim tarafımızdan bilinen e-posta adresinden size göndereceğiz. Böyle bir durumda, büyük olasılıkla artık hizmeti sunmaya devam edemeyeceğiz çünkü veri dosyalarının güvenli bir şekilde bağlanması artık garanti edilemez.

İtiraz hakkı ve diğer haklar

Kişisel verilerinizin BricksDirect tarafından veya adına işlenmesine itiraz etme hakkına sahipsiniz. İtiraz ederseniz, itirazınızın çözümüne kadar veri işlemeyi derhal durduracağız. İtirazınız sağlam temele dayanırsa, işlediğimiz (veya işlediğimiz) verilerin kopyalarını ve / veya kopyalarını size sunacağız ve daha sonra işlemeyi kalıcı olarak durduracağız. Ayrıca, otomatik bireysel karar alma veya profil oluşturmaya maruz kalmama hakkına da sahipsiniz. Verilerinizi bu hakkın geçerli olacağı şekilde işlemeyeceğiz. Durumun bu olduğunu düşünüyorsanız, lütfen gizlilikle ilgili konular için iletişim kişimizle iletişime geçin.

Çerezler

Google Analytics

Web sitemiz aracılığıyla çerezler, "Analytics" hizmetinin bir parçası olarak Amerikan şirketi Google tarafından yerleştirilir. Bu hizmeti, ziyaretçilerin web sitesini nasıl kullandığına dair raporlar almak ve takip etmek için kullanıyoruz. Bu işlemci, bu bilgilere erişim sağlamak için geçerli yasalar ve düzenlemeler tarafından gerekli olabilir. Google'ın diğer Google hizmetleri için elde edilen analiz bilgilerini kullanmasına izin vermedik.

Üçüncü taraf çerezleri

Üçüncü taraf yazılım çözümlerinin çerez kullanması durumunda, bu gizlilik bildiriminde belirtilmiştir.

Gizlilik politikasındaki değişiklikler

Gizlilik politikamızı herhangi bir zamanda değiştirme hakkımızı saklı tutuyoruz. Ancak, her zaman en son sürümü bu sayfada bulacaksınız. Yeni gizlilik politikası, hakkınızda toplanan verileri işleme şeklimizi etkiliyorsa, sizi e-posta ile bilgilendireceğiz.

Kişi ayrıntıları

BricksDirect
Elskensakker 30
5571SK Bergeijk
Hollanda

Telefon: +31 (0) 497 337145

E-posta adresi: info@bricksdirect.com

Gizlilik konuları için kişiyle iletişime geçin

Niels Roest